SERTİFİKA MÜRACAATI EĞİTİM AKADEMİSİ MERAK ETTİKLERİNİZ
KURUMSAL

BELGELENDİRME
 
KURULLARIMIZ
 
İSTATİSTİKLER
Aktif Ziyaretçi 17 Kişi

Bugün 125 Kişi

Toplam Ziyaretçi 903038 Kişi
 

"Okuyup Öğrenmek , Cehalet akıntısına karşı kürek çekmektir." S.ALIÇ

  KÜLTÜR KÖŞESİ MAKALELERİ 
   
Yazar Ünvanı Yönetim Kurulu Başk.
Yazar Selahaddin ALIÇ
 
 
 
Makale Tarihi :  02.08.2019
Kurban Bayramına Girerken..
Allah’a ( C.C )  hamd olsun ki , hep birlikte bir Kurban bayramına daha ulaşmış bulunuyoruz. Bayrama kavuşmak bayram yapmak çok güzel lakin  ;   aklıma şu hadisi şerif gelince ‘’ Müminler bir binanın taşları gibidirler. ‘’ Birbirlerini destekleyen ve her türlü olumsuzluklara karşı eğilmeden, bükülmeden ve taviz vermeden dimdik duranlar demektir’’. Keyfiyet bunu  gerektirirken , dünya genelinde Müslümanların içerisinde bulunduğu durumu göz önüne getirdiğimizde içler açıcı manzara ile karşılaşmamak mümkün değil. 
 
Bir tarafta ne için mücadele ettiğini iyice bilmeyen İslam akidesinden yoksun insanların karşısındaki müslümanları acımasızca öldürürken yüce Allah’ın ( C.C ) Tekbir ( ALLAH’U EKBER )  ismini anması ayrı bir üzüntüdür.Sinsi güçler Müslümanları gizli ve açık  şekilde imha etmeye çalışırken biryandan da bir birlerine kırdırdıkları müslümanların tavırlarına ne diyeceğiz.Dünyanın  her bir yanında gözü yaşlı bir mümin / mümine,  çocuk ve kadın görmek artık günümüzde alışkanlık haline geldi.’’ Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’’  yanlış söylemi ve yönlendirilişi  müslüman’ın doğruyu emretmesi, söylemesi ve yanlış /kötü olana dur demesi gereğini maalesef müslüman topluluğu unutmuş görünmektedir.  Günümüzde müslümanlar  ya sindirilmiş ve ya   başkalarından yardım  beklentisi  içerisine girmiş olması ne  kadar ,  üzücü ve kötüdür.Bugün içerisinde bulunduğumuz durumun bence esas kaynağı Allah ( c.c) ile olan münasebetimizi düzeltmemiş olmamızdır. 
 
Hangi konuda Allah’ın( c.c )  emrettiği esaslara tamamen uyduğumuzu veya  uyguladığımızı , söyleyebiliriz. Dini inancımızın gereğini; canımızı verme uğruna hatta karşımızdaki rakibimizi öldürme pahasına da olsa tutuğumuz futbol takımlarından – siyasi partilerden – malımızdan –şan ve şöhretimizden –  enaniyet ve kibrimiz den daha çok sevdiğimizi ve yerine getirdiğimizi söyleye biliriz.   Globalleşen dünyamızda insanlar sanki, bir millet olmuş gibi önce yaşantılarımızda -  evlerimizde ve giyim kuşamlarımızda- eğitim ve kültürümüz de   batının kültürünü uyguladık. Aynı zamanda gıdalarımızda ve   ihtiyaç maddelerimizde - kullandığımız kişisel ürünlerde artık ;  güvenli ve sağlıklı  olan HELAL GIDAYI aramaz olduk. Ucuz – ekonomik ve ağza hoş gelen ürünleri AVM merkezlerinde  bulmak pek çok insanı nedense mutlu ediyor. 
 
Bu nedenle üretici düşük kalite de ve insan sağlığına zarar veren ürünleri üretmekten ve satıcıda satmaktan geri kalmıyor. Ucuza alınan gıdaların  tüketimi sonunda meydana gelebilecek sağlık sorunlarının giderilmesi için doktora vereceği parayı ve çekeceği stres, sıkıntıyı hesaba kattığında ucuz diye aldığı ürünün ne kadar pahalıya çıktığını görmüş olacaktır.  Yeri gelmişken bir de bayramlık banka kredilerinden söz etmek istiyorum.
Yoksulun-her sıkışanın veya her müflisin yardımcısı BANKALAR..! Ne kadar insancısınız...her isteyeni artık aştınız .istemeyenleri bile kendinize çekmek en büyük marifetiniz. Kredi veriyorsunuz  değil mi ? Gelin şuna açıkça faizle para veriyoruz deyin. Biliyorsunuz ki alanda verende aracıda sorumludur. 
 
Hal böyle iken her şahsın nüfus cüzdanında da islam yazarken-sen bu krediyi-faizli parayı kime verebileceksin? Kime sorarsan sor elhamdülillah Müslümanım der..Eee peki bu paraları acaba ülkemize dışarıdan gelmiş turisler mi alıyor---yoksa...nüfus kağıdında idraksiz düşüncesiz-inancının gereğini unutmuş kişiler mi alıyor.!?’’ YOKSA KREDİ KARTI BORCUNU ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN İNTİHAR EDENLER Mİ’’Bir bilen varsa açıklasın ... bende öğreneyim. Kurbanlarını bankalardan aldıkları kredi (faizli para !) ile kurban kesmeye tevessül edenlere bilmem ne demeli ? Haram ile ibadet edilmeyeceğini hepimizin çok iyi düşünmemiz ve birbirlerimizi uyarmamız gerektiğine inanmaktayım.
 Günümüzde helal gıdanın arayışı ve faizden korunmak   her müslüman üzerine farzı ayın olup bu bilinç içerisinde görevini yapmalı AVM merkezlerinde aldığı ürünlerin helal sertifikasının mevcudiyetine dikkat etmelidir ,tercih etmelidir, sorgulamalıdır. Bayram ve ya başka nedenlerle çekilen faiz tuzağına da  inançlı müslümanların düşmemesi gerektiğini düşünmekteyim.
 
EY  MÜMİNLER;
‘’ İNANCININ GEREĞİNİ ARAMAZSAN
 HARAM DA MUTLULUK ARARSAN
MUTLULUK SANA HARAM OLUR ‘’
‘’HELAL’I ARAYANLAR UMARIM YAKINDA ÇOĞALACAK
ÇOĞALMAZLARSA KORKUM  O   Kİ  ,  SAÇ BAŞ YOLACAK
HELAL GIDAYI MÜSLÜMANLAR NASIL HATIRLAYACAK 
BELKİ  GÖNÜLLER DE  Kİ HÜSRAN HATIRLAYINCA SON BULACAK’’
Bu düşünce ve duygularla:  TÜM DOSTLARIN  Kurban Bayramlarını  Tebrik eder , güvenli- sağlıklı   =   HELAL GIDALARLA BULUŞMALARINIZI DİLERİM.  ‘’ 
 
 
SELAHADDİN ALIÇ  ‘’ 
First Page Next Page 1 Previous Page Last Page Sayfa 1 / 1 -- Listelenen Sayfa Sayısı 1
 Prof.Dr.İlahiyatçı
 Hayreddin KARAMAN
 Nasıl bir insan ? ...
............................................
 Prof.Dr.İlahiyatçı
 Faruk BEŞER
 Kamusalda olmayan İslam eksiktir ...
............................................
 Araştırmacı-Yazar
 Hüseyin BÜLBÜL
 Gören Göz, İşiten Kulak, Anlayan Bir Gönül ...
............................................
 Araştırmacı-Yazar
 Harun GÖRMÜŞ
 Kişisel Gelişim Üzerine ...
............................................
 Araştırmacı-Yazar
 Ömer YILDIZ
 Selefi Düşüncenin Genetik Kodları ...
............................................
 Yazar
 Abdülaziz KIRANŞAL
 Müslüman gençler için istikamet bildirgesi ...
............................................
 Yazar
 OSMAN COŞKUN
 İnsanları Sadece Allah’a Çağırmak Varya ! ...
............................................
 Yazar
 Muhammed CELİL
 Zihni Dönüşenin Zihniyeti Olur ...
............................................
 Yönetim Kurulu Başk.
 Selahaddin ALIÇ
 Helal Akreditasyon Kurumu ne yapıyor..? ...
............................................
 Araştırmacı-Yazar
 Sinan ULU
 DİKKAT ! TÜRKİYE BİR HUKUK DEVLETİDİR. ...
............................................
 

Limonlu Suyun Sırrı !
03.01.2019

Kaybedilen Savaş BONZAİ !
03.01.2019

İŞTE ACI BİBERİN SAĞLIĞA FAYDALARI
03.01.2019

Psikolojinize zarar verdiği bilimsel olarak kanıtlanmış 6 gıda
17.08.2018

Çocuğunu seven okusun !
17.08.2018

Besin Alerjisi Olanlar İçin Yiyecekleri Test Eden Cihaz
17.08.2018

“Kırmızı et fiyatlarında sürekli artışın kök sebepleri ve Çözümler”
17.08.2018

1000’lerce yıl öteden gelen sağlık : ‘‘PROBİYOTİKLER’’
17.08.2018

İşte Her Gün Yumurta Yediğinizde…
17.08.2018

"Rize şekeri" üretimine başlanıyor..
17.08.2018

Tüm Haberler
Mail adresinizi ekleyin yeni faaliyetlerimizden anında haberdar olun.
Copyright © 2010 Helal Gıda Sertifikalandırma Merkezi
Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.